Herb Siedliszcza

Zespół Szkół w Siedliszczu

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Koniec roku szkolnego to tradycyjnie podsumowanie i ocena pracy szkoły, nauczycieli i uczniów.
W roku szkolnym 2018/2019 do 3 oddziałów liceum uczęszczało 80 uczniów i do 3 oddziałów szkoły branżowej 37 uczniów. Razem do 6 klas zapisanych było 117 uczniów.

poczet

[ Galeria zdjęć ]

Liceum ogólnokształcące ukończyło 33 absolwentów, z tego do egzaminu maturalnego w maju przystąpiło 27 osób. Wyniki matury znane będą 4 lipca.
Efektem tegorocznej pracy w liceum jest prawie 100% promocja uczniów do klasy wyższej. Promocji nie otrzymała tylko 1 osoba z klasy I.

Najwyższą średnią ocen w klasie I i II otrzymali uczniowie:

  1. Jóźwiak Patrycja (I) - 5,19
  2. Szelest Marta (II) - 5,0
  3. Prażnowska Paulina (I) - 5,0
  4. Patra Martyna (I) - 5,0
  5. Dudych Marharyta (II) - 4,8
  6. Humieniuk Klaudia (II) - 4,8
  7. Świeczak Nikola (I) - 4,75

Uczennice te otzrymują dodatkowo stypendia pieniężne (od 500zł za 5,0 do 100zł za średnią powyżej 4,0).
Jednocześnie uczennica Jóźwiak Patrycja, która uzyskała najwyższą średnią w szkole, otrzymywać będzie w przyszłym roku stypendium Prezesa Rady Ministrów.
W mijającym roku szkolnym wielu uczniów pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców zaangażowanych było w przygotowanie oraz organizację olimpiad przedmiotowych, konkursów oraz zawodów sportowych.
Jak co roku organizowane były uroczystości szkolne, gminne, powiatowe i religijne. Aktywnie działał samorząd uczniowski pod kierunkiem P. Agnieszki Grzesiuk. Należy wyróżnić pracę biblioteki szkolnej i sklepiku szkolnego. Szkolne koło PCK oraz wolontariat szkolny podejmowały wiele cennych inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej i szkolnej.
Uczniowie wyjeżdżali na wycieczki, w tym zagraniczne oraz obozy z bezpieczeństwa publicznego. Organizowane były turnieje i zawody sportowe pod opieką P. Jacka Pawlaka.
Grupa mundurowa realizowała program bezpieczeństwa publicznego i zajęć z KRAV MAGI w ramach innowacji pedagogicznej.
W internacie zorganizowano grupę wychowawczą oraz prowadzone były zajęcia w ramach świetlicy środowiskowej pod opieką P. Małgorzaty starko-Golonka.
Bardzo dużo pracy włożyli uczniowie oraz nauczyciele w działania promocyjne związane z rekrutacją do liceum i szkoły branżowej. Mamy nadzieję, że przyniesie to pozytywne efekty w postaci 2 klas pierwszych w liceum, 1 klasy technikum i 2 klas szkoły branżowej. Wyniki rekrutacji znane będą w połowie lipca, ale kumulacja 2 roczników sprawiła, że wpłynęło 120 podań do szkoły.
Liceum w Siedliszczu, które w przyszłym roku obchodzić będzie 70 lat swojej działalności, nadal będzie wizytówką miasta Siedliszcze i powiatu chełmskiego.
Na zakończenie dyrektor szkoły P. Wiesław Prażnowski podziękował nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły oraz uczniom za pracę i zaangażowanie na rzecz szkoły w mijającym roku szkolnym 2018/2019.
Następnie odbyła się część artystyczna kończąca uroczystość. W klasach wychowawcy wręczyli świadectwa promocyjne.

Do zobaczenia na inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020 2 września 2019r.

Dzień Dziecka dla licealistów

W piątek 31 maja w naszym liceum obchodziliśmy święto Dnia Dziecka w sposób sportowo-piknikowy. Najpierw były rozgrywki sportowe: mecz nauczyciele- uczniowie w siatkówkę w Sali gimnastycznej, oraz mecz w piłkę ręczną dziewcząt kl. I i II na orliku. Po rozgrywkach sportowych uczestniczyliśmy w pikniku, na którym można było upiec kiełbaskę na ognisku, zjeść gofra, pop corn oraz 7 daysa.

dzień dziecka

[ Galeria zdjęć ]

Szkolne wybory do Parlamentu Europejskiego

24 maja w Naszym liceum zorganizowaliśmy szkolne wybory do Parlamentu Europejskiego dla kl: I i II LO w ramach projektu CEO „Młodzi Głosują”.
W wyborach wzięło udział 39 uczniów, komisje wyborczą stanowiły uczennice klasy I: Patrycja Jóźwiak, Martyna Patra, Paulina Prażnowska. Na zakończenie pracy komisja przygotowała protokół wyników szkolnych wyborów- „Młodzi głosują 2019”.

komisja protokół

Matura 2019

6 maja 2019r. po raz 66 w historii Liceum Ogólnokształcącego w Siedliszczu rozpoczęły się egzaminy maturalne. Na 33 absolwentów szkoły do egzaminów przystąpiło 27 osób.
Zdający obowiązkowo przystępuje do 6 egzaminów: ustnego z języka polskiego i języka obcego oraz pisemnych - z języka polskiego, języka obcego, matematyki i co najmniej jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

matura 2019 matura 2019 matura 2019

Egzaminy odbywają się zgodnie z harmonogramem.
Wydawanie świadectw dojrzałości odbędzie się w siedzibie szkoły 4 lipca 2019r.

Połamania długopisów!

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

W dniu 26 kwietnia 2019r. w Naszym Liceum odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów szkoły poprzedzona mszą świętą w kościele parafialnym.
O godzinie 12 w Sali gimnastycznej Dyrektor szkoły Wiesław Prażnowski powitał przybyłych gości- Pana Ireneusza Czmudę-radnego Powiatu chełmskiego, rodziców, nauczycieli, uczniów, a w szególności absolwentów klasy III z wychowawcą Panem Danielem Śliwińskim. Był to czas wręczenia nagród, dyplomów i podziękowań.

[ Galeria zdjęć ]

Na szczególne wyróżnienia zasługują uczniowie, którzy zdobyli śr. powyżej 4.00 z trzech lat nauki w liceum.
Są to następujące osoby: Urszula Dudek( 4,56), Wiktoria Jędruszak(4,50), Bartosz Okoń(4,47), Bartosz Łuczkiewicz( 4,44), Patrycja Stepaniuk(4,44), Radosław Grzesiuk(4,41), Daria Pawlak(4,39), Anna Krzyś(4,18), Natalia Okoń(4,17), Andżelika Bargiel( 4, 11), Andrii Paensky(4,00).
Nagrody za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych otrzymali: Karolina Olko, Angelika Chudzik, Daria Pawlak, Bartosz Okoń, Radosław Grzesiuk, Damian Dziewulski, Patryk Darnia, Michał Kuntski i Jakub Roczon.
Dyplomy za zaangażowanie w działalność SU otrzymali: Karolina Olko, Angelika Chudzik, Daria Pawlak, Natalia Okoń, Karolina Wołoszyn, Bartosz Okoń, Bartosz Łuczkiewicz, Michał Kuntski, Magdalena Surma, Patryk Darnia, Damian Dziewulski.
Nagrodę za wyróżniającą frekwencje otrzymała Urszula Dudek.
Były również podziękowania dla wolontariuszy, którzy aktywnie działali w Szkolnym Kole PCK. Uroczystość występem artystycznym przygotowanym przez klasy drugie. Gratulujemy wszystkim Absolwentom i życzymy sukcesów na egzaminie maturalnym.
POWODZENIA!

"Szanowna Dyrekcjo! Drodzy wychowawcy i nauczyciele! Koleżanki i Koledzy!

Nadeszła właśnie chwila, kiedy przyszło nam się pożegnać. Dla nas, absolwentów, jest to moment szczególny, bo kiedy w nowym roku szkolnym zadzwoni pierwszy dzwonek, nas już tutaj nie będzie.

Dzisiaj zaczynamy kolejny etap swojego życia, a każdy z nas wybiera własną drogę.

Szanowna Dyrekcjo! Drogie Grono Pedagogiczne!

Na wasze ręce pragnę złożyć w imieniu wszystkich absolwentów, płynące z serca, podziękowania za trzyletnią współpracę. Były dni lepsze i gorsze, jedynki, czy nieodrobione zadania domowe. Pierwsze sukcesy, ale i porażki. Dziękujemy za chwile wsparcia, podtrzymania na duchu, a przede wszystkim za mobilizację, która często gdzieś zanikała w nieznanych nikomu okolicznościach.

Nasza trzyletnia podróż dobiega końca, dlatego składamy podziękowania za to, że nauczyliście nas, jak żyć i wykorzystywać własne zdolności. Jednocześnie przepraszamy za przykrości, których byliśmy przyczyną. Dziękując, życzymy również Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu kolejnych owocnych lat pracy, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Dziękuję także Wam, Koleżanki i Koledzy, za każdą miło spędzoną chwilę oraz zrozumienie w chwilach słabości.

Po podziękowanich nadszedł czas na pożegnanie Dyrekcji, nauczycieli oraz młodszych przyjaciół i kolegów. Opuszczamy szkolne mury, ale wszystkie chwile tutaj spędzone będziemy chcieli ocalić od zapomnienia. Zabieramy ze sobą bagaż doświadczeń oraz wspomnień i wyruszamy w dalszą drogę.

Dzień Otwarty Naszego Liceum

25 kwietnia zorganizowaliśmy Dzień otwarty dla gimnazjalistów i ósmoklasistów.
Program tej uroczystości obejmował: prezentację oferty edukacyjnej, występy artystyczne młodzieży, zwiedzanie szkoły, pokaz samoobrony KravMaga, losowanie tabletu, ognisko oraz dyskoteka. W ramach zwiedzania szkoły nauczyciele wraz z uczniami liceum przygotowali różne atrakcje w klasopracowniach. Każdy uczestnik musiał odwiedzić 11 miejsc i zdobyć komplet pieczątek. Kompletna karta zwiedzania upoważniała do losowania nagrody głównej TABLETU! Główną nagrodę wylosował Oskar Karwat. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zainteresowanie Naszą szkołą. Czekamy na podania ,które należy złożyć w sekretariacie szkoły

dzień otwarty

[ Galeria zdjęć ]

Wielkanoc z PCK

W naszym Liceum tradycyjnie jak co roku zaangażowaliśmy się w akcję koordynowaną przez Polski Czerwony Krzyż. Zadaniem Naszych uczniów było przygotowanie paczki z artykułami spożywczymi dla osoby potrzebującej. Wszyscy chętnie dołączyli się do pomocy. Zapakowaną paczkę dostarczyliśmy potrzebującej starszej osobie z naszej gminy, która była bardzo wdzięczna. Warto pomagać!

paczka

Wycieczka do Warszawy

2 kwietnia 2019 kl.I i II uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Warszawy.
We wczesnych godzinach rannych bo już o 5.00 wyruszyliśmy w podróż do stolicy. Program wycieczki był bardzo napięty. Braliśmy udział w lekcji muzealnej w Muzeum Adama Mickiewicza, zwiedzaliśmy Belweder oraz wystawę poświęconą pamięci Józefa Piłsudskiego, spacerowaliśmy po Łazienkach , odwiedzaliśmy GPW, a na zakończenie byliśmy z wizytą w Centrum Pieniądza. Nie obyło się bez odwiedzenia Złotych Tarasów. Dzień spędziliśmy bardzo intensywnie, ale zadowoleni i trochę zmęczeni o 23:00 wróciliśmy do domów. Dziękujemy nauczycielom p.M.Golonce, p.A.Grzesiuk, p.W.Iwaniukowi i p.J.Pawlakowi za opieką oraz p.Dyrektorowi za dofinansowanie wyjazdu.

zdjęcie grupowe

[ Galeria zdjęć ]

Goście ze Święcicy

28 marca Nasze Liceum gościło grupę ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Święcicy. Uczniowie uczestniczyli : w pokazach chemicznych przygotowanych przez M.Kubinę z licealistami, pokazach Krav Magi nadzorowanych przez p.R.Jarszaka wraz z gr. mundurową oraz oglądali prezentację dotyczącą Naszej podróży do Londynu wykonaną przez p.A. Grzesiuk. W programie nie zabrakło prezentacji oferty edukacyjnej, zwiedzania Naszej szkoły, poznania Kadry Pedagogicznej oraz poczęstunku zorganizowanego przez p.M.Golonkę. Miło Nam było gościć tak sympatycznych uczniów. Mamy nadzieję, że z niektórymi spotkamy się we wrześniu!

Goście ze Święcicy

[ Galeria zdjęć ]

IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Lucyny Lipińskiej

Pamiętacie może jak rok temu obiecywaliśmy, że nasi uczniowie wezmą kolejny raz udział w następnej edycji konkursu recytatorskiego w Rejowcu Fabrycznym? Dotrzymaliśmy tej obietnicy. Dnia 22 marca 2019 r. cztery uczennice z naszego liceum (Aleksandra Krzysztofiak, Andżelika Bargiel, Karolina Olko i Paulina Kozłowska) pod opieką nauczyciela-polonisty, pana Daniela Śliwińskiego, wzięły udział w IV już edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego poświęconego poezji Lucyny Lipińskiej zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym. Głównym współorganizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Przyjaciół Pawłowa. W tegorocznej edycji reprezentowali je: pan Stefan Kurczewicz, pan Andrzej Kosz (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury im. Ryszarda Kapuścińskiego w Pawłowie) oraz pani Maria Rejman (przewodnicząca jury).

reprezentanci szkoły

[ Galeria zdjęć ]

Konkurs honorowym patronatem objęli, podobnie jak w latach minionych: Burmistrz Miasta Rejowiec Fabryczny – pan Stanisław Bodys, Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny – pan Zdzisław Krupa oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Członkami komisji konkursowej, na czele której stanęła Pani Maria Rejman, byli: p. Małgorzata Lipińska – wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie, p. Joanna Zduńczuk z Biblioteki Publicznej w Rejowcu Fabrycznym, p. Katarzyna Michałowska – dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury „Dworek” w Rejowcu Fabrycznym, p. Violetta Stasiak – nauczycielka-bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym.

W konkursie, oprócz naszych uczennic, wzięli też udział uczniowie ze szkół podstawowych w Pawłowie i Rejowcu Fabrycznym oraz licealiści z Chełma. Wszyscy uczestnicy konkursu mieli za zadanie wyrecytować po dwa wybrane przez siebie utwory zmarłej pawłowskiej poetki, pochodzące z tomików jej poezji: „Okolona wolność”, „Drzwi zamknięte wierszem”, „W źrenicach metafor” i „Spłoszona cisza”.

A teraz najważniejsza wiadomość… - nasze koleżanki odniosły sukces! W swojej kategorii zajęły I miejsce (Aleksandra Krzysztofiak) i miejsce II (Paulina Kozłowska)! Prosimy o gromkie brawa!
Szczegółowe zestawienie wyników wygląda następująco:
Szkoła Podstawowa
I miejsce - Nikodem Kopniak, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym
II miejsce – Jakub Wiewióra, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym
III miejsce – Karolina Rokicka, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Pawłowie
Wyróżnienie:
Amelia Pilipczuk, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym

Liceum
I miejsce - Aleksandra Krzysztofiak, Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Siedliszczu
II miejsce - Paulina Kozłowska, Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Siedliszczu
III miejsce - Miłosz Dziewa, II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie
Wyróżnienia:
Wiktoria Czwórnóg, II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie
Julia Klasura, II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie
Nagrody specjalne:
Szkoła Podstawowa: Nikodem Kopniak, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym
Liceum: Wiktoria Czwórnóg, II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Gorąco dziękujemy organizatorom konkursu, a w szczególności jego Gospodyni – Pani Alicji Dorosz, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Reja w Rejowcu Fabrycznym za bardzo miłe przyjęcie.

XVII Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Siedliszczu

Urząd Gminy w Siedliszczu, Liceum Ogólnokształcące w Siedliszczu oraz Zespół Szkół w Siedliszczu byli organizatorami XVII Wiosennego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Siedliszczu. Zawody odbyły się 26 marca 2019 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Siedliszczu. Turniej otworzył Pan Wiesław Prażnowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Siedliszczu. W sportowych zmaganiach udział wzięło sześć drużyn: Szkoła Podstawowa w Wierzbicy, Szkoła Podstawowa w Cycowie, Szkoła Podstawowa w Pawłowie, Szkoła Podstawowa w Lisznie, Szkoła Podstawowa w Siedliszczu oraz Liceum Ogólnokształcące w Siedliszczu, którego wyniki nie były brane pod uwagę w klasyfikacji końcowej turnieju.

reprezentacja LO

[ Galeria zdjęć ]

Zawody przebiegały w miłej sportowej atmosferze, po emocjonujących meczach wyłoniono najlepsze drużyny turnieju. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Siedliszczu i Liceum Ogólnokształcące w Siedliszczu. Nagrody i puchary wręczali Burmistrz Siedliszcza Pan Hieronim Zonik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Siedliszczu Pan Wiesław Prażnowski.

Kolejność zajętych miejsc:

1. Szkoła Podstawowa w Wierzbicy (opiekun Agnieszka Wójtowicz)
2. Szkoła Podstawowa w Lisznie (opiekun Beata Ładna)
3. Szkoła Podstawowa w Cycowie (opiekun Joanna Nowaczek)
4. Szkoła Podstawowa w Pawłowie (opiekun Kamil Góra)
5. Zespół Szkół w Siedliszczu (opiekun Krzysztof Dyszewski)


Drużyny występowały w składach:
LO Siedliszcze
(Sadowska Natalia, Chudzik Angelika, Olko Karolina, Okoń Patrycja, Jakubczyk Milena, Natalia Darnia, Greczkowska Karolina, Kloc Marlena)
ZS Cyców
(Wdowicz Natalia, Bronecka Kalina, Zawrotniak Urszula, Piech Alicja, Szymaniak Wiktoria, Choma Kalina, Jaworska Martyna)
SP Wierzbica
(Hanczaruk Natalia, Hawerczuk Klaudia, Małocha Sylwia, Zalewska Natalia, Gilewska Agata, Jawornicka Ilona, Rubik Aleksandra, Drzazga Martyna)
SP w Lisznie
(Szokaluk Natalia, Szokaluk Klaudia, Hauzer Wiktoria, Kucybała Wiktoria, Mielniczuk Wiktoria, Łuczkiewicz Magdalena, Huminiuk Klaudia)
ZS Siedliszcze
(Grzesiuk Joanna, Muszyńska Kinga, Hołub Julia, Grzesiuk Julia, Pasternak Joanna, Darnia Elwira, Mazurek Milena )
SP Pawłów
(Brodaczewska Natalia, Dyniec Natalia, Kozak Weronka, Lachowska Karolina, Mazurek Patrycja, Mucha Dominika, Rokicka Karolina, Sobieraj Weronika)

Szkolny dzień profilaktyki

26 marca w Lo odbył się szkolny dzień profilaktyki. W programie tego dnia znalazła się wystawa plakatów wykonanych przez uczniów, wystaw wydawnictw i materiałów o profilaktyce medycznej oraz pogadanki tematyczne w klasie I i II. Turniej piłki siatkowej o puchar Dyrektora szkoły oraz pokazy grupy mundurowej w Krav-madze zakończyły ten dzień.

plakat materiały edukacyjne

Zaproszenie do liceum w Siedliszczu!

Uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedliszczu w celu przedstawienia oferty liceum na kolejny rok szkolny. Wszystkich ośmioklasistów i gimnazjalistów SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

rekrutujemy

Konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu

25 marca w PWSZ w Chełmie odbył się II etap konkursu wiedzy o zdrowym odżywianiu zorganizowany przez Instytut Nauk Rolniczych w PWSZ. W konkursie tym wzięło udział 4 uczniów z klasy I: Paulina Prażnowska, Gabriela Wolińska, oraz z kl.II: Krystian Kister i Olaf Machaj. Po konkursie uczestniczyliśmy w wykładach i pokazach. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe.

uczestnicy konkursu

Dzień wiosny

21 marca rozpoczyna się astronomiczna wiosna. Tradycyjnie, jak co roku hucznie świętowaliśmy. Tego dnia przypada również Dzień Wagarowicza, ale udowodniliśmy, że ten czas warto spędzić w Naszej szkole. Dzień umiliły nam skrócone lekcje, ognisko zorganizowane przez naszych nauczycieli oraz część artystyczna przygotowana przez uczniów z poszczególnych klas. Grane przez nas skecze oraz scenki sytuacyjne dotyczyły wywiadówek szkolnych, niedzieli nie handlowych oraz programu „Mam talent” kl.II.
Po dniu tak pełnym atrakcji nikt nie pomyślał o wagarach!

Dzień wiosny\

[ Galeria zdjęć ]

Pokaz kosmetyczny

Absolwentka Naszego Liceum p. Aneta Zagraba zorganizowała w dn. 15 marca, dla uczniów pokaz kosmetyczny. Dziewczęta i nie tylko (panowie również) mogły się dowiedzieć o prawidłowej pielęgnacji ciała i twarzy. Chętne osoby poddawały się zabiegom kosmetycznym oraz metamorfozom.

pokaz kosmetyczny

„STOP POŻAROM”

Państwowa Straż Pożarna w Chełmie oraz Komenda Miejska Policji w Chełmie reprezentowana przez mł.kpt. Tomasza Majewskiego i mł.asp. Katarzynę Kaszubę ,przygotowała w ramach akcji profilaktycznej prezentację i prelekcję na temat niebezpieczeństwa związanego z wypalaniem traw. W sali gimnastycznej młodzież szkolna zapoznała się również z trudem pracy strażaka i policjanta, a także poznała proces rekrutacji do tych zawodów. Tą tematyką szczególnie zainteresowani byli uczniowie z grup mundurowych.

stop pożarom

LO na Giełdzie szkół w Chełmie

13 i 14 marca młodzież naszego Liceum : Karolina Olko , Andżelika Chudzik i Patrycja Jóźwiak wraz z nauczycielkami M. Golonką i A.Grzesiuk brała udział w Giełdzie Szkół organizowanej co roku przez Bibliotekę Pedagogiczną w Chełmie. Wzbudziliśmy duże zainteresowanie wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Wierzbicy, Liszna, Pawłowa, Stawu i innych obecnych na giełdzie. W ramach promocji szkoły przygotowaliśmy tablice informacyjne, ulotki, filmiki i gadżety z logo liceum.

przedstawiciele LO

Wszystkich przyszłych kandydatów zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi w dniu 25 kwietnia 2019r.

Etap okręgowy 50 Olimpiady Języka Rosyjskiego

W dniu 2 marca 2019r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyła się 50 Olimpiada Języka Rosyjskiego na etapie okręgowym. W olimpiadzie wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z okręgu lubelskiego, a wśród nich nasza uczennica klasy II. Uczestnicy etapu okręgowego zostali wyłonieni w trakcie eliminacji szkolnych, przeprowadzonych w szkołach.

eliminacje okręgowe

Do etapu szkolnego 50 Olimpiady, przystąpiło ponad 250 uczniów, z czego po weryfikacji prac tylko 50 zakwalifikowało się do II etapu - okręgowego. Etap okręgowy przebiegł w dwóch etapach - najpierw uczestnicy rozwiązywali przez 120 minut test. Po godzinnej przerwie obiadowej rozpoczęłą się część ustna. Uczestnicy odpowiadali w trzech komisjach: I, II i III. Po sprawdzeniu prac i zsumowaniu wyników z części ustnej i pisemnej uczennica naszego liceum zajęła 21 miejsce. Pomimo że nie zakwalifikowała się do eliminacji centralnych, to jest to bardzo dobre miejsce, zważywszy fakt, że Marharyta jest dopiero w klasie drugiej a już prezentuje wysoki poziom znajomości języka rosyjskiego .

"PRÓBNA MATURA" kl.III

Po raz ostatni uczniowie klas III poddani zostali "próbie" egzaminu maturalnego.
W dniach 5-7 marca odbyły się egzaminy na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i języka rosyjskiego a 8 marca z przedmiotów dodatkowych.
Już za dwa miesiące matura. A potem...

próbny egzamin

Rejonowa Licealiada Piłki Ręcznej Chłopców

dyplom zdjęcie grupowe

I LO Świdnik - I LO Chełm 4:7
II LO Chełm - LO Siedliszcze 12:7
I LO Świdnik - II LO Chełm 2:8
LO Siedliszcze - I LO Chełm 7:6
LO Siedliszcze - I LO Świdnik 11:3
I LO Chełm - II LO Chełm 1:8

VII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Siedliszcza

Zawody odbyły się w dniu 02.03.2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Siedliszczu. Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży i osób starszych, a także wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników z gminy Siedliszcze w poszczególnych kategoriach wiekowych. W zawodach udział wzięło 58 zawodników i zawodniczek. Rozegrano 116 meczy, po których wyłoniono najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników zawodów w dwóch kategoriach – seniorów i młodzieży. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Pana Hieronima Zonika Burmistrza Siedliszcza.

zdjęcie grupowe zdjęcie grupowe zdjęcie grupowe zdjęcie grupowe Kolejność zajętych miejsc :

SENIORZY – KOBIETY:
1.Kamila Koperska (Wola Korybutowa)
2.Ilona Łabędź (Kulik)
3.Ewelina Bisko-Rajca (Chojno Nowe)
4.Hołub Anna (Wola Korybutowa)
5.Katarzyna Mroczek-Sadowska (Kamionka)


SENIORZY – MĘŻCZYŻNI:
1.Paweł Żukowski (Dobromyśl)
2.Wojciech Miszczuk (Brzeziny)
3.Maciej Miszczuk (Brzeziny)
4.Jan Jop (Siedliszcze)
5.Mirosław Wójtowicz (Siedliszcze)



MŁODZIEŻ - DZIEWCZĘTA:
1.Daria Pawlak (LO Siedliszcze)
2.Marcela Wasiuta (LO Siedliszcze)
3.Aleksandra Potapiuk (LO Siedliszcze)
4.Patrycja Pawlak (SP Siedliszcze)
5.Kinga Muszyńska (Gimnazjum Siedlliszcze)


MŁODZIEŻ - CHŁOPCY
1. Damian Orłowski (LO Siedliszcze)
2. Adrian Pawlak (LO Siedliszcze)
3. Oskar Karwat (Gimnazjum Siedliszcze)
4. Volodymyr Pronchak (LO Siedliszcze)
5. Paweł Koczan (RSB Siedliszcze)

LO w Siedliszczu na Targach Edukacyjnych w Rejowcu Fabrycznym

W dniu 28 lutego uczniowie z naszej szkoły reprezentowali LO na targach Edukacyjnych „Edukacja-Praca-Przyszłość” zorganizowanych przez doradcę zawodowego MCK Elżbietę Rorenberg.

reprezentanci LO

[ Galeria zdjęć ]

Targi gościły młodzież ze szkół gimnazjalnych i 8 klas szkoły podstawowej z miejscowości: Rejowiec, Rejowiec Fabryczny, Liszno, Pawłów i Siedliszcze. Nasze stoisko jak zwykle cieszyło się dużym zainteresowaniem. Reprezentanci LO: Natalia Okoń, Bartosz Okoń, Karolina Olko, Iga Krawczyk, Wiktoria Prokopiuk, Andżelika Leszczyńska, Milena Wasińska oraz Mateusz Bzumowski z opiekunami M. Starko-Golonka, A.Grzesiuk, dali z siebie wszystko, a efekty będzie można zobaczyć już we wrześniu.

POWSTANIE STYCZNIOWE W LICEUM

Obchodzimy w tym roku 156 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Ogłoszone w Warszawie 22 stycznia 1863 roku przez Tymczasowy Rząd Narodowy trwało aż do drugiej połowy 1864 roku.
Tragicznym zakończeniem powstania było stracenie jego dyktatora Romualda Traugutta na stokach cytadeli Warszawskiej.
Społeczeństwo Siedliszcza oraz młodzież naszego liceum, które nosi imię Romualda Traugutta, każdego roku czci pamięć bohaterów tego największego z polskich powstań narodowych.
Staramy się honorować patriotyczne oddanie powstańców styczniowych spłacając dług wdzięczności wobec wielu pokoleń Polaków.

pomnik Gloria Victis

[ Galeria zdjęć ]

Dlatego 24 stycznia 2019r. Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Siedliszczu zorganizowało akademię, na którą przybyli uczniowie wraz z wychowawcami Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu oraz Liceum Ogólnokształcącego.

O godz. 11.00 uczestnicy uroczystości w kolumnie marszowej na czele z pocztami sztandarowymi przeszli pod pomnik "Gloria Victis" na Kurhanie Powstańców, gdzie złożono wieniec i zapalono znicze.
Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego, gdzie po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego zebranych powitał dyrektor liceum Wiesław Prażnowski.
W dalszej części nauczyciel historii P. Wojciech Iwaniuk podsumował konkurs historyczny związany z obchodami rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
Zwycięzcami konkursu zostali:
1. Patrycja Jóźwiak
2. Klaudia Humieniuk
3. Patrycja Okoń
4. Bartosz Okoń
5. Andżelika Kociuba

Po prezentacji multimedialnej przygotowanej przez nauczyciela języka polskiego P. Daniela Śliwińskiego, uczniowie zaprezentowali referaty okolicznościowe:
1. "Romuald Traugutt - rys biograficzny" - Karolina Olko
2. "Powstanie Styczniowe w Siedliszczu i okolicach" - Damian Dziewulski
3. "Życie codzienne w okresie powstania styczniowego" - Wiktoria Prokopiuk

Po tej krótkiej konferencji historycznej odbył się pokaz historyczny związany z epoką rozbiorów i polskich powstań narodowych.
Na zakończenie organizatorzy przygotowali ognisko i poczęstunek.
Organizacja uroczystości związanej z Powstaniem Styczniowym jest wyrazem hołdu i oddaniem czci tym, co walczyli i padli i pozostali na zawsze wśród swoich. Cześć ich pamięci. Gloria Victis.

ANGIELSKA PRZYGODA LICEALISTÓW Z SIEDLISZCZA

Pałac Buckingham, Galeria Narodowa czy Muzeum Nauki to tylko niektóre z londyńskich atrakcji odwiedzonych przez grupę licealistów z Siedliszcza podczas pięciodniowej wycieczki do stolicy Wielkiej Brytanii.

zdjęcie grupowe

[ Galeria zdjęć ]

Grupa 16 uczniów z liceum im. Romualda Traugutta w Siedliszczu w dniach 19 – 23 stycznia poleciała na wycieczkę do Londynu zorganizowaną przez nauczycielki Agnieszkę Grzesiuk oraz Małgorzatę Starko-Golonkę. Młodzież miała szansę podziwiać perełki Londynu takie jak Big Ben, London Eye, Tower Bridge czy Trafalgar Square.

Nie zabrakło też czasu na poznanie historii tego miasta w Muzeum Londynu oraz sprawdzenie zdolności badawczych i obserwacyjnych na interaktywnych wystawach w Muzeum Nauki. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiła Galeria Narodowa zarówno sam budynek jak zgromadzone tam największe dzieła światowych artystów, takich jak Van Gogh, Rembrandt, Cezanne, Caravaggio czy Leonardo da Vinci – mogliśmy poobcować ze sztuką bo przecież jak twierdzi Leonardo da Vinci „Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki”.

Obowiązkowym punktem w programie były; Piccadilly Circus – jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w stolicy Wielkiej Brytanii, Leicester Square – londyński „deptak”, Covent Garden – centrum artystyczne, Notting Hill – jedna z modniejszych dzielnic Londynu i wiele innych.

Podczas tego wyjazdu nie mogło zabraknąć wizyty na najsłynniejszej ulicy zakupowej w Londynie – Oxford Street. Ponad 300 sklepów na 2,5 km potrafi zawrócić w głowie na tyle, że wróciliśmy tam kolejnego dnia.

Ostatniego dnia, na pożegnanie Londynu udaliśmy się na taras widokowy Sky Garden gdzie z 34 piętra wieżowca mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Londynu nocą – te widoki na zawsze zapadną w naszą pamięć.

Londyn ma tyle pięknym miejsc i zakamarków, że jedyny czas wolny przeznaczaliśmy na sen. Zmęczeni, ale nie Londynem bo jak pisał Samuel Johnson „Kto jest zmęczony Londynem, jest zmęczony życiem: w Londynie jest bowiem wszystko, co życie może zaoferować” wróciliśmy do Polski. Już planujemy kolejną wyprawę

Komentarze Uczniów:
„Urzekła mnie architektura Londynu i przemili ludzie z sercem na dłoni” Ola
„Podobały mi się sklepy a zdziwił mnie pewien pan w metrze, który miał twarz pomalowaną na biało z gwiazdkami” Kuba
„Najbardziej podobał mi się most Tower Bridge, a szczególnie wieczorem jak byliśmy w Sky Garden. Zdziwiła mnie pogoda bo jak na połowę stycznia to było bardzo ciepło” Patrycja

Wycieczka do Lublina

Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej PCK w Siedliszczu, czyli uczniowie kl. I, II, III LO i Iz 16.I.2019r byli na całodniowej wycieczce w Lublinie zorganizowanej przez PCK w Lublinie ze środków projektu "Okno na Świat - nowe otwarcie".
W programie wycieczki zaplanowano udział młodzieży w Spektaklu teatralnym "Zemsta" w Teatrze Kameralnym, zwiedzanie Arena Lublin i Muzeum Sportu oraz zwiedzanie lubelskich podziemi.
Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w centrum handlowym "Felicity", gdzie można było kupić sobie coś do zjedzenia oraz skorzystać z promocji sklepowych.
W wycieczce uczestniczyło 40 osób pod opieką nauczycieli: M. Starko-Golonki, A. Grzesiuk i J. Ślepaczuk oraz pilota p. Marii Rukasz z firmy Lutur.

zdjęcie grupowe

[ Galeria zdjęć ]

Spotkanie z gen. Waldemarem Skrzypczakiem

16 stycznia 2019 r. skorzystaliśmy z zaproszenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie i wzięliśmy udział w wykładzie otwartym gen. Waldemara Skrzypczaka na temat Bezpieczeństwa Polski. Po bardzo ciekawym wykładzie i dyskusji o zagrożeniach bezpieczeństwa w Polsce i na świecie zwiedziliśmy uczelnię. Zapoznaliśmy się także z ofertą edukacyjną i możliwościami jakie się pojawiają przed absolwentami uczelni.

gen. Waldemar Skrzypczak

[ Galeria zdjęć ]

Wyjazd na lodowisko

11 stycznia 2019 r. wybraliśmy się do Lublina. Główną atrakcja naszej wycieczki była jazda na łyżwach na lodowisku Icemania. Przewidywany czas na jazdę 75minut na początku wydawał się długi, jednak okazało się, że bardzo szybko minął. Wszyscy bardzo dobrze sobie radzili nawet ci, którzy deklarowali się jako początkujący. Następnie, po tak aktywnym poranku udaliśmy się do Plazy uzupełnić spalone kalorie. Ostatnim punktem był seans filmowy – „Pech to nie grzech”. Zdecydowanie ten wyjazd zaliczamy do udanych !

zdjęcie grupowe

„Góra Grosza"

W Zespole Szkół w Siedliszczu zakończyła się ogólnopolska akcja „Góra Grosza". Jej celem jest zebranie jak największej ilości monet, które fundacja „Nasz Dom" przekazuje wybranym Domom Dziecka. W myśl zasady: jeden grosz to niewiele, ale góra grosza to wiele! W tym roku zebraliśmy 140,11 zł Dziękujemy wszystkim za wsparcie, a w szczególności z liceum: Annie Krzyś z kl III, Wiktorii Prokopiuk z kl II i Oskarowi Gacki z kl I Branżowej Szkoły Zawodowej.

"Czerwonokrzyska Gwiazdka"

W grudniu PCK organizuje zbiórki świąteczne produktów żywnościowych. Do tej akcji włączyło się Szkolne Koło PCK działające w Zespole Szkół im. R. Traugutta w Siedliszczu.

Środki zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane na paczki świąteczne dla najuboższych, bezdomnych i potrzebujących rodzin. Odczucie radości dawania i dzielenia się z potrzebującymi, ciepła i rodzinna atmosfera "Czerwonokrzyskiej Gwiazdki" upewnia nas w poczuciu czynienia dobra. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom w imieniu PCK.

Wigilia w świetlicy internatu

Mieszkańcy internatu oraz uczestnicy świetlicy PCK spotkali się na uroczystej kolacji wigilijnej 20 grudnia 2018r., na którą zaproszono p. Dyrektora Wiesława Prażnowskiego, ks. Bartłomieja Zwolińskiego oraz nauczycieli p. Małgorzatę Starko-Golonkę, p. Marię Stopę, p. Jolantę Ślepaczuk oraz p. Mariolę oleszczuk.

[ Galeria zdjęć ]

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwę, dzieleniem się opłatkiem, życzeniami. Śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie Mateusza Bzumowskiego.
Na stół wigilijny przygotowywane były przez uczniów wigilijne potrawy oraz słodkie upominki. W miłej atmosferze czas bardzo szybko upłynął, bo w Internacie czujemy się jak w jednej wielkiej rodzinie.
Świąteczny nastrój przeniesiemy do naszych domów rodzinnych.

Jasełka w Liceum

20 grudnia 2018r. w naszym liceum odbyło się przedświąteczne kolędowanie z przedszkolakami.
Uczniowie z całej szkoły bardzo zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia jasełkowego oraz wykonanie dekoracji. W sali gimnastycznej centralne miejsce zajęła przepięknie przystrojona, pachnąca choinka.

[ Galeria zdjęć ]

Inscenizacja podobała się wszystkim zgromadzonym: p. Dyrektorowi, zaproszonym gościom, nauczycielom, uczniom oraz przedszkolakom, których po raz kolejny zaprosiliśmy na naszą uroczystość.
Po jasełkach przedszkolaków odwiedził Mikołaj z prezentami, które zebraliśmy podczas akcji "Mikołaje są wśród nas".
Jasełka zakończyły się wspólną modlitwą oraz dzieleniem się opłatkiem.

Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów

W dniu 10 grudnia 2018 r. w "Sali Błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Dyplomy z rąk Pana Przemysława Czarnka Wojewody Lubelskiego, Pani Agaty Gruli Dyrektora Generalnego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty odebrało 230 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Pan Wojewoda oraz Pani Kurator do gratulacji i życzeń skierowanych do młodzieży, dołączyli podziękowania dla dyrektorów, nauczycieli, organów prowadzących szkoły oraz rodziców i opiekunów za troskę, zaangażowanie, stworzenie odpowiednich warunków oraz pokierowanie rozwojem tych zdolnych młodych ludzi. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele lubelskiego środowiska akademickiego, organów prowadzących i samorządów, a także dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i opiekunowie nagrodzonych uczniów. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Tańca Jazzowego BALLO z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie, który zaprezentował wzruszający taniec „Wdzięczni za niepodległość” związany z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest jednemu uczniowi z każdej szkoły średniej kończącej się maturą, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą, w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. W Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Siedliszczu stypendium na rok szkolny 208/2019 otrzymała uczennica klasy II Marta Szelest.

Mikołaje są wśród nas

6 grudnia w naszym LO jak każdego roku zorganizowano akcję "Mikołaje są wśród nas". Wszyscy uczniowie włączyli się w zbiórkę słodyczy dla dzieciaków, nie bez znaczenia był fakt, że "serduszko" zwalniało w tym dniu z pytania. Zebrane słodkości przekażemy dzieciakom z Przedszkola w Siedliszczu w czasie Jasełek.
W akcję szczególnie zaangażowały się śliczne "śnieżynki" Natalia okoń, Monika Bielecka i Daria Pawlak.
Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

VII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

VII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Siedliszczu odbył się 5 grudnia 2018r.
W zawodach wzięło udział 31 uczniów z Szkół Podstawowych w Lisznie, Rejowcu Fabrycznym, Pawłowie i Siedliszczu . Sędzią głównym był Pan Jacek Pawlak. Rozegrano 61 meczy, po których wyłoniono najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników turnieju wśród dziewcząt i chłopców oraz najlepsze szkoły. Najlepsi uczniowie w kategorii dziewcząt i chłopców oraz najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Siedliszczu Pana Wiesława Prażnowskiego.
Zawody odbywały się w miłej sportowej atmosferze a uczestnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Kolejność zajętych miejsc :
DZIEWCZĘTA:
1. Humieniuk Klaudia (Szkoła Podstawowa w Lisznie)
2. Mazurek Zuzanna (Szkoła Podstawowa w Lisznie)
3. Luszawska Aleksandra (Szkoła Podstawowa w Lisznie)
4. Mazurek Patrycja (Szkoła Podstawowa w Pawłowie)
5. Świetlicka Agnieszka (Szkoła Podstawowa w Lisznie)

CHŁOPCY:
1. Kamiński Jakub (Szkoła Podstawowa w Rejowcu Fabrycznym)
2. Słotwiński Dawid (Szkoła Podstawowa w Lisznie)
3. Semeniuk Dawid (Szkoła Podstawowa w Rejowcu Fabrycznym)
4. Starczewski Bartosz (Szkoła Podstawowa w Rejowcu Fabrycznym
5. Guz Łukasz (Szkoła Podstawowa w Rejowcu Fabrycznym)

Klasyfikacja drużynowa:
1. Szkoła Podstawowa w Lisznie (opiekun - Izabella Luszawska-Wilk)
2. Szkoła Podstawowa w Rejowcu Fabrycznym (opiekun - Bartosz Bodys)
3. Szkoła Podstawowa w Siedliszczu (opiekun - Urszula Pawlak)
4. Szkoła Podstawowa w Pawłowie (opiekun - Kamil Góra)

"Służba"

W dniu 3 grudnia 2018r. uczniowie klas drugiej i trzeciej grupy mundurowej Liceum ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Siedliszczu na zaproszenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wybrali się na spektakl przygotowany przez Biuro Komunikacji Społecznej KGP / Biuro Historii i Tradycji Policji KGP.

Aktorzy Amatorskiej Sceny Policyjnej "Na posterunku" przedstawili widowisko pt: "Służba", scenariusz i reżyseria: Mariola Daszkiewicz-Konopczyńska.
Przedstawienie patriotyczno-historyczne to dzieje pewnej policyjnej rodziny, opowiedziane ustami dziadka, emerytowanego funkcjonariusza służby kryminalnej. Dziadek przybliża dzieciom historię służby policyjnej ich rodziny sięgającej roku 1919. Wspomina swoich bliskich, którzy przez lata działali czynnie w służbie policyjnej. Dzieci mocno przeżywają opowieść dziadka. Klara (wnuczka i córka policjanta) uświadamia sobie, że służba policyjna, to nie tylko praca, ale także karty historii i tradycji naszego kraju.

Po spektaklu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z wystawą poświęconą historii policji. Licealiści dzięki aktorom Amatorskiej Sceny Policyjnej zrozumieli, iż służba jest życiem, a życie służbą.

Natalia Okoń.

ŚWIĘTO SZKOŁY

W przededniu 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Siedliszczu odbyły się uroczystości święta szkoły.

[ Galeria zdjęć ]

9 listopada 2018r. o godz. 12.00 w sali gimnastycznej zgromadzili się nauczyciele oraz uczniowie liceum i szkoły branżowej.

Obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę uświadamiają nam, że nie możemy zapominać o tych ważnych dla naszego narodu wydarzeniach, aby móc zachować w przyszłości własną tożsamość i wolność.
W naszym liceum staramy się pamiętać o tamtych czasach ze względu na patrona Romualda Traugutta, którego imię szkoła przyjęła 15 lat temu.
Było to wielkie wydarzenie dla liceum oraz mieszkańców Siedliszcza. Udział w nim wzięło wielu znamienitych gości oraz kompania reprezentacyjna 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów imienia Romualda Traugutta z Lublina. Na kurhanie powstańców styczniowych, znajdującym się przy drodze do Mogilnicy, odsłonięto pomnik "Gloria Victis" będący pod opieką młodzieży do dzisiaj.
Nadanie szkole imienia jednego z bohaterów walki o wolność kraju w czasie powstania styczniowego pozwala mieć nadzieję, że uczniowie naszych szkół znajdą w patronie postać godną naśladowania oraz wzorzec siły charakteru, patriotyzmu i poświęcenia.
Święto Szkoły to również oficjalne włączenie do społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Rzemieślniczej Szkoły Branżowej, którzy złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Po części artystycznej wszyscy uczestnicy uroczystości śpiewali pieśni legionowe i patriotyczne.
Na zakończenie dyrektor szkoły Wiesław Prażnowski zaprosił wszystkich na gminne uroczystości 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę 11 listopada 2018r.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela, w tym roku obchodzony był w naszej szkole 11 października 2018r.

Samorząd Uczniowski po pierwszej lekcji złożył życzenia Dyrektorowi Szkoły Wiesławowi Prażnowskiemu oraz nauczycielom i wychowawcom uczącym w Liceum Ogólnokształcącym w Siedliszczu.

Gminne uroczystości odbyły się o godz. 14.00 11 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedliszczu.
Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu nagrody wyróżniającym się nauczycielom wręczyli wicestarosta Powiatu Chełmskiego Pan Tomasz Szczepaniak, Burmistrz Siedliszcza Pan Hieronim Zonik, Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Aneta Dudek, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Siedliszczu Pan Wiesław Prażnowski.
W tym roku nagrody otrzymali:
Starosty Chełmskiego:
Wiesław Prażnowski, Agnieszka Grzesiuk
Dyrektora Liceum:
Małgorzata Starko-Golonka, Wojciech Iwaniuk, Daniel Śliwiński, Maria Stopa, Mirosław Wójtowicz, Jolanta Ślepaczuk, Jacek Pawlak

Gratulacje i życzenia wszystkiego najlepszego

Licealiści w Telewizji

W dniu 10 października 2018 roku uczniowie klas pierwszej i drugiej Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Siedliszczu wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Jednak nie była to tylko kolejna uczniowska wycieczka do stolicy. Tym razem celem podróży była przede wszystkim wizyta w najnowszym i jednym z najnowocześniejszych obiektów w Polsce w studiu ATM, które zlokalizowane jest przy Wale Miedzeszyńskim 384 oraz uczestnictwo w profesjonalnym nagraniu popularnego teleturnieju telewizyjnego TVP2 pod tytułem „Koło Fortuny”.

[ Galeria zdjęć ]

Swoją przygodę „z telewizją” 47 uczniów i czterech opiekunów rozpoczęło o godzinie 5.00. Na miejsce dotarliśmy około godziny dziewiątej i od razu zostaliśmy poinformowani, jak należy zachowywać się w profesjonalnym studiu, co wolno, a czego nie wolno, gdyż program był nagrywany na żywo. Zainteresowanie uczniów było ogromne, ponieważ należy stwierdzić, że większość z nich, jak nie wszyscy, nigdy nie zetknęli się z taką sytuacją, wszystko było nowe, niecodzienne, i studio, i jego wyposażenie, jak również sama praca związana z nagraniem programu telewizyjnego.
Uczniowie naszego liceum uczestniczyli, jako publiczność w nagraniu czterech odcinków (338, 339, 340 i 341) tego popularnego teleturnieju telewizyjnej „Dwójki”, których emisja nastąpi najprawdopodobniej w listopadzie 2018 roku. Wtedy to właśnie będą mogli zobaczyć siebie „w Telewizji”.
Nagrania trwały do około godziny osiemnastej, a na zakończenie naszej „przygody z Telewizją” były jeszcze zdjęcia z prowadzącymi program: Izą Krzan i Rafałem Brzozowskim.
Po opuszczeniu studia odwiedziliśmy „Złote Tarasy, gdzie były szybkie zakupy oraz posiłek. Do Siedliszcza wróciliśmy około godziny pierwszej w nocy, bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń i emocji. Kolejną szkolną wycieczkę można uznać za udaną i satysfakcjonującą.

Spotkanie na Targach Pracy

28.09.2018 o godz. 11.00 klasy I,II,Iz,IIz uczestniczyły w targach pracy zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym.
W programie przewidziano rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Tropem ginących zawodów, w którym troje uczniów z naszego liceum otrzymało nagrody (Gabriela Wolińska, Karolina Nadolska, Bartosz Łuczkiewicz) oraz oferty pracy różnych ośrodków i urzędów.

[ Galeria zdjęć ]

W drodze powrotnej tropem ginących zawodów uczestniczyliśmy w Pawłowie w pokazie wytwarzania naczyń z gliny przygotowanym przez p. Leszka Kiejde.
Nasze uczennice Milena Jakubczyk i Iga Pietrosiuk doskonale poradziły sobie w tym fachu.

Pokazy z fizyki

Pokazy z fizyki to cykliczna impreza organizowana przez Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno - Naukowe Instytutu Fizyki UMSC. W tym roku pracownicy Instytutu Fizyki przygotowali bardzo ciekawe eksperymenty i doświadczenia z takich działów jak:
• Fizyka zabawek
• Błękitna planeta
• Fizyka latania
• Światło i oko

[ Galeria zdjęć ]

Fizyka to nauka, w której doświadczenia odgrywają decydującą rolę. Dlatego też, uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta wraz z uczniami Gimnazjum w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu dnia 27 września uczestniczyli w "Pokazach z fizyki" na UMCS w Lublinie. Młodzież mogła między innymi obserwować: paradoksy aerodynamiczne, lot balonem, zjawisko mirażu, ruchomych piasków, wrzenie wody w temperaturze pokojowej, zjawisko mgły i deszczu, cyklony i tęczę, zjawisko konwekcji, powstawanie fal na wodzie i tsunami.
Puszczaliśmy także bańki mydlane , wytwarzaliśmy dźwięki o różnej częstotliwości i bawiliśmy się kamerą termowizyjną. Praktyczne zajęcia motywują do głębszego poznania praw przyrody, inspirują do dociekliwości i postaw badawczych, kształcą umiejętność obserwacji. Są tym ciekawsze że uczniowie mogą w nich uczestniczyć a dzięki temu wyrabiać przekonanie, że prawa fizyki rządzą zjawiskami w przyrodzie i życiu codziennym. Z niecierpliwością czekamy na ”pokazy” za rok.

Samorządy mają głos! Wybory do Samorządu uczniowskiego 2018

25 września w bibliotece szkolnej odbyły się wybory do Samorządu uczniowskiego w ramach projektu ogólnopolskiego CEO "samorządy mają głos".
W wyniku wyborów spośród 25 kandydatów wyłoniono 10 z największą liczbą głosów.

[Galeria zdjęć]

Sprzątanie Świata 2018

Sprzątanie Świata odbyło się dnia 21 września w Zespole Szkół im. Romualda Traugutta pod hasłem „Akcja Segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.
Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego i Branżowej Szkoły Rzemieślniczej I Stopnia wraz z wychowawcami i nauczycielami zaopatrzona w worki na śmieci i rękawiczki zbierała odpady nie tylko z terenu szkoły i internatu, ale także uporządkowała trasę Janowica - Zalew w Majdanie Zahorodyńskim oraz dworzec PKS i przystanki autobusowe położone w sąsiedztwie szkoły. Śmieci z ulic: Sokolec i Szkolna zbierała młodzież z klasy trzeciej liceum.
Śmieci niestety nie brakowało! Podejmowane działania miały na celu zwrócenie uwagi na problem śmieci wokół nas i możliwość jego rozwiązania poprzez selektywną zbiórkę odpadów.

[Galeria zdjęć]

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Po raz 70-ty zabrzmiał pierwszy dzwonek na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym w Siedliszczu.
3 września 2018r. po Mszy św. w kościele parafialnym w Siedliszczu odprawionej o godz. 8.00 przez proboszcza ks. dr Jacka Brogowskiego odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w Siedliskim liceum.

[Galeria zdjęc]

Uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta oraz Rzemieślniczej Szkoły Branżowej powitał dyrektor szkoły Wiesław Prażnowski.
W bieżącym roku szkolnym do 3 klas liceum i 3 klas szkoły branżowej uczęszczać będzie 115 uczniów.
Do najważniejszych zadań w roku szkolnym 2018/2019 należeć będą:
- obchody 100 lecia Niepodległości Polski
- przygotowania do wprowadzenia reformy systemu oświaty w 2019r.
- rekrutacja do liceum i szkoły branżowej na rok szkolny 2019/2020
- przygotowanie obchodów 70-lecia liceum i zjazdu absolwentów szkoły w czerwcu 2020r.

Na zakończenie wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom oraz pracownikom szkoły dyrektor złożył życzenia wytrwałości i sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym 2018/2019.

BANER 19NBOT